Policjanci z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce w sobotnie popołudnie kontrolowali kierowców na ul. Zielonej w Węgierskiej Górce. Ok godziny 17:40 zatrzymali kierującego BMW 41-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie trzeźwości szybko wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!

To jednak nie koniec jego problemów. 41-latek wiedząc, że mogą go czekać poważne problemy, wpadł na pomysł wybrnięcia z trudnej dla siebie sytuacji. Zdecydował, że wręczy policjantom 2 tys. dolarów, w zamian za zapomnienie o sprawie. Oczywiście policjanci nie mogli tego faktu puścić płazem i mężczyzna został zatrzymany nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe, a policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie podejrzanego.

To już drugie w ostatnim czasie zatrzymanie osoby, która próbowała wręczyć łapówkę policjantom. W piątek policjanci z Rajczy kontrolowali kierującego samochodem, kiedy podszedł do nich pewien mężczyzna i zaczął ich wulgarnie wyzywać. Policjanci po wylegitymowaniu poinformowali 44-latka, że zostanie ukarany mandatem karnym za używanie słów wulgarnych. Mężczyzna natomiast uznał, że zostawienie mundurowym 50 złotych zakończy całą sprawę. Tak się w istocie nie stało, a był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu. Więcej o tej sprawie pisaliśmy wczoraj na naszym profilu na Facebooku.

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 229.K.K.
§3. Jeżeli sprawca czynu określonego w §1[udzielenie korzyści majątkowej] działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/198492,Probowal-przekupic-policjantow.html

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły