Z problemem wypalania traw w okresie wczesnowiosennym nasi strażacy zmagają się od niepamiętnych czasów. Zwykle jednak nie udaje się wykryć sprawcy tego niebezpiecznego procederu. Inaczej było tym razem w Lipowej. W poniedziałek, ok. godziny 15:45 jeden z dzielnicowych komisariatu w Łodygowicach podczas pełnienia służby obchodowej zauważył dym. Niezwłocznie udał się w kierunku miejsca, z którego się on wydobywał.

Po dotarciu zauważył palącą się trawę i nieużytki. W miejscu, gdzie doszło do pożaru, napotkał także mężczyznę, który wypalał trawę. Funkcjonariusz wylegitymował podpalacza, którym okazał się 59-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Jak informuje portal Żywiec112, tylko w miniony weekend doszło do aż 17 pożarów traw i nieużytków na terenie całego powiatu. Przypominamy, że kara za takie działania może wynosić nawet do 5000 zł grzywny lub areszt. Inaczej ma się odpowiedzialność w przypadku rozprzestrzeniania się pożaru.  Jeżeli zagrażać on będzie zdrowiu lub życiu ludzi oraz budynkom, wówczas do więzienia można trafić nawet na 10 lat!
Źródło: zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/198534,Czujne-oko-dzielnicowego-z-Lodygowic.html

Udostępnij Drukuj E-mail