Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W dzisiejszej rozmowie z Radiem Bielsko Marcin Zyzak z Urzędu Gminy Łodygowice poinformował, że podjęte zostały pierwsze kroki, w celu wybudowania zupełnie nowego komisariatu w Łodygowicach. Obecnie zajmowany budynek przy ul. Piastowskiej odbiega od aktualnych standardów. Inną istotną wadą jest jego lokalizacja. Nowy komisariat ma powstać przy ulicy Żywieckiej, a więc w centrum Łodygowic.

Rada Gminy podjęła już uchwałę, na mocy której zostanie zakupiona i przekazana pod budowę działka. Właśnie zakup działki o powierzchni ponad 25 arów będzie wkładem samorządu gminnego w tą inwestycję. Zostało już także podpisane porozumienie w tej sprawie pomiędzy wójtem gminy Andrzejem Piterą a Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrem Kucią. Nowa placówka będzie miała ponad 600 m2 powierzchni. Jak dodaje urzędnik, budynek będzie przypominał bryłą powstający obecnie komisariat policji w Szczyrku (zdjęcie tytułowe). Koszt budowy jednostki w Szczyrku szacuje się na ok. 3 mln zł i podobnie ma być w Łodygowicach. Planowane otwarcie datuje się na koniec 2018 roku.

Przypominamy, że obecnie w jurysdykcji komisariatu w Łodygowicach znajdują się następujące sołectwa: Łodygowice, Bierna, Lipowa, Słotwina, Pietrzykowice, Zarzecze, Twardorzeczka, Leśna, Ostre oraz Sienna. Taki sam stan utrzyma się po przeprowadzce policjantów do nowego budynku.
Nieoficjalnie mówi się także o reaktywacji Posterunku Policji w Milówce, jednak więcej informacji na ten temat wkrótce. Budynek podobnie jak w Łodygowicach miałby powstać w nowym miejscu.

Poniżej prezentujemy wizualizacje komisariatu w Szczyrku.

 

{gallery}997_2{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły