Dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego, którego sąsiad powiadomił policje o włamaniu do jego domu. Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Na komendę w Żywcu wpłynęło zgłoszenie dotyczące przebywania podejrzanych osób na działce sąsiada zgłaszającego.

Na miejsce natychmiast udali się pełniący w tym momencie służbę dzielnicowi z Gilowic, którzy obsługują ten rejon powiatu. Dzięki ich doskonałej znajomości terenu, szybko dotarli pod adres wskazany w zgłoszeniu. Asp. Paweł Oleksiak oraz mł. asp. Łukasz Jasek (na zdjęciu) po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali kobietę i mężczyznę, którzy właśnie wynosili przez wybite okno sprzęt RTV i AGD. Po wylegitymowaniu podejrzanych okazało się, że są to mieszkańcy powiatu, 50-letnia kobieta i o 3 lata młodszy mężczyzna.

Jak zeznali włamywacze, poprzedniego dnia wieczorem włamali się do domu w celu przenocowania, a gdy zauważyli, że w domu znajdują się cenne sprzęty, zdecydowali o ich kradzieży. Sprawcy kradzieży z włamaniem zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Wszystkie zrabowane przez rabusiów przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

 
Art. 279. K.K.
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/198765,Dzielnicowi-zatrzymali-wlamywaczy-na-goracym-uczynku.html

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły