W nocy z wtorku na środę w jednym z domów na terenie działania policjantów z Rajczy odbywała się alkoholowa libacja. W czasie jej trwania, jeden z dwójki biesiadników ugodził nożem drugiego. Świadkiem zdarzenia była pewna kobieta, która środowym rankiem zadzwoniła po policję i poprosiła o interwencję w związku z kłótnią mężczyzn.

Policjanci z Rajczy po dotarciu na miejsce zastali dwóch mężczyzn w wieku 55 i 58 lat. Pierwszy z nich posiadał obrażenia w postaci rany kłutej brzucha i szybko trafił do szpitala. Podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło między nimi do kłótni i szarpaniny, którą zakończył 58-latek, raniąc kompana w brzuch.

Mężczyzna trafił od razu do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał w czwartek zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonym.


Art. 156.K.K.
§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

  1. pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  2. innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/198825,Nozownikuslyszal-zarzut.html

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły