Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

We wtorek policjanci z Żywca, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, udali się na teren gminy Lipowa, aby zlikwidować uprawę marihuany. Na jednej z posesji znajdował się budynek gospodarczy, w którym funkcjonariusze ujawnili profesjonalny sprzęt do uprawy marihuany. Składał się na niego namiot, w którym znajdowało się specjalne oświetlenie oraz system wentylacyjny.

W namiocie policjanci zastali kilka krzewów dojrzewających konopi indyjskich, które rzecz jasna zostały zabezpieczone przez mundurowych. Poza tym zabezpieczyli również płynne nawozy, sprzęt służący do uprawy oraz 160 gramów suszu marihuany.

Zatrzymany został również 18-letni mieszkaniec powiatu, który zajmował się uprawą konopi. Trafił on do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut posiadania oraz uprawy środków odurzających.


Art. 62. UPN
§1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 63 UPN
§1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


{gallery}997_5{/gallery}


Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/200018,Policjanci-zlikwidowali-uprawe-marihuany.html

Udostępnij Drukuj E-mail