Po trzeźwym weekendzie świątecznym, kiedy policjanci nie ujawnili ani jednego nietrzeźwego kierującego niestety wracamy do smutnej normalności. W czwartek i w niedzielę policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowanie nie powinni byli wsiadać za kierownicę.

Pierwsza kontrola miała miejsce w czwartek o godzinie 19:00 w Żywcu na ul. Grojec. Patrolujący teren funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu napotkali na swej drodze motorowerzystę i dali mu sygnał do zatrzymania. Podczas kontroli trzeźwości 36-letniego mieszkańca powiatu okazało się, że jego stan znacznie odbiega od akceptowalnego przez polskie przepisy. Mężczyzna wydmuchał 1,5 promila alkoholu.

Duży wkład w zatrzymanie innego pijanego kierującego miało zgłoszenie otrzymane przez dyżurnego komisariatu w Łodygowicach. W niedzielę ok. godziny 10:20 świadek poinformował, że przez Lipową przemieszcza się granatowy Renault, którego kierowca najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce udali się policjanci, którzy zatrzymali podejrzany pojazd. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne, gdyż kierowca francuskiego samochodu kierował, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Teraz zatrzymany w Lipowej 40-letni mieszkaniec powiatu jak i o 4 lata młodszy zatrzymany w Żywcu będą musieli się tłumaczyć ze swojego nagannego zachowania przed sądem.

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/200790,Reakcja-zakonczona-zatrzymaniem.html
zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/200717,Na-dwoch-kolkach-z-promilami.html

Udostępnij Drukuj E-mail