We wtorek po godzinie 17:00 pewna mieszkanka powiatu po wyjściu ze sklepu w Siennej zauważyła, że jej samochód właśnie odjeżdża ze sklepowego parkingu. Kobieta niezwłocznie zadzwoniła do swojego szwagra, któremu przekazała, co się stało i w jakim kierunku zmierza skradziony Fiat Cinquecento, a ten szybko namierzył poszukiwane auto. Mężczyzna jechał za Fiatem i telefonicznie podawał wszystkie okoliczności zdarzenia wraz z lokalizacją, w której się obecnie znajdował dyżurnemu policji.

Po chwili skradziony samochód zjechał w polną drogę, po czym się zatrzymał. W to miejsce dotarli funkcjonariusze i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu, którym okazał się być 27-letni mieszkaniec naszego powiatu. Jak się po chwili okazało, kradzież to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się 27-latek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik pozytywny, a kierujący wydmuchał ponad promil alkoholu. Na zakończenie warto nadmienić, że mężczyzna ten nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. 

Pijany złodziej trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty, wśród których trzeba wyróżnić kradzież oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ponadto prowadząc bez uprawnień, popełnił także wykroczenie.

Art. 278. K.K.
§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail