O tym, że policjant jest policjantem całą dobę, przekonał się pewien mieszkaniec Ukrainy. Kilka dni temu, starszy posterunkowy Piotr Mrowiec, na co dzień pracujący w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej, w drodze na służbę zauważył jadące całą szerokością ulicy Jodłowej w Żywcu BMW. Niezwłocznie dał jego kierowcy sygnał do zatrzymania, co ten uczynił.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Żywca dokonali badania stanu trzeźwości kierującego pojazdem 32-letniego Ukraińca, którego wynik nie pozostawił złudzeń. Mężczyzna wydmuchał blisko 2 promile alkoholu i został zatrzymany, a następnie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

 * * *

Do drugiego z zatrzymań doszło w piątkową noc, niewiele przed północą. O 23:40 na żywiecką komendę wpłynęło zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ulicy Kopernika w Żywcu. Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi.

Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący Audi A3 spowodował kolizję drogową. Niestety stan, w jakim się znajdował, niewątpliwie przyczynił się do powstania tej kolizji. Badanie trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. Także tego kierującego może czekać w najbliższym czasie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło: KPP Żywiec

 

Udostępnij Drukuj E-mail