Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed kilkoma dniami w rejonie działania policjantów z Rajczy. Na rajczański komisariat zatelefonował 58-letni mężczyzna, który poinformował dyżurnego, iż właśnie pobił znajomego swojej żony. Reakcją na to niecodzienne zgłoszenie było wysłanie na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy, którzy po przybyciu na miejsce je potwierdzili.

Po dalszych ustaleniach wyszło na jaw, że w zdarzeniu brał udział również syn zgłaszającego 58-letniego mieszkańca powiatu. Obaj sprawcy pobicia zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, natomiast poszkodowany trafił do szpitala. 58-latek oraz jego syn usłyszeli już zarzut pobicia.

Art. 158.K.K.
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 * * *

Kolejne ze zdarzeń miało miejsce na terenie działania policjantów z Gilowic. Parę dni temu, ok. godziny 22:00 na żywiecką komendę wpłynęło zgłoszenie od pewnej kobiety, która powiedziała, że mąż ją wyzywa oraz jej grozi. Decyzją dyżurnego natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze z gilowickiego komisariatu. Na miejsce zastali zgłaszającą oraz jej 45-letniego męża.

Niestety okazało się, że taka sytuacja ma miejsce od kilku lat. Podczas częstych awantur mężczyzna wyzywał swoją żonę, wyrzucał ją z domu, a nawet groził zabójstwem. Oczywiście funkcjonariusze byli zobowiązani zatrzymać 45-latka, który jak się okazało miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut. Przyznał się do popełnionych przestępstw oraz skorzystał z dobrowolnego poddania się karze.

Art. 207. K.K.
§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 * * *

Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce w Trzebini. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy w jednym z domów na terenie tej miejscowości, doszło do kłótni, która zakończyła się okradzeniem i pobiciem 25-letniego mężczyzny przez o 4 lata młodszego kompana od kieliszka.

O sprawie zostali powiadomieni funkcjonariusze z Jeleśni, którzy udali się na miejsce. Szybko zatrzymali sprawcę rozboju, czyli 21-letniego mieszkańca powiatu. Młody mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz otrzymał zakaz zbliżania się do poszkodowanego.

Art. 280.K.K.
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail