Dzisiaj ok. południa w jednym z domów w Jeleśni doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 49-letni mężczyzna ranił nożem swoją żonę, która trafiła z obrażeniami ciała do szpitala. Jak ustalił portal Żywiec112, życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawca całego zdarzenia zbiegł z domu i udał się w kierunku pobliskiego lasu. W poszukiwania były zaangażowane liczne siły policyjne. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, przed godziną 18:00 mężczyzna został ujęty przez policjantów na terenie Żywca.

* * * 

Nietrzeźwi kierujący nie chcą opuszczać naszych dróg i musi im pomagać w tym policja. Kolejni dwaj zostali zatrzymani w tym tygodniu. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w poniedziałek przed godziną 13:00. Policjanci z żywieckiej drogówki kontrolowali w Żywcu na ul. Kocurowskiej 48-letniego kierującego Fordem. Podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd, mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Drugi zatrzymany, także mężczyzna, swoją pijacką wycieczkę chciał odbyć w środę. Na szczęście możemy napisać, że na chęciach się skończyło, gdyż został zatrzymany po godzinie 7:00 na ulicy Witosa w Żywcu przez funkcjonariuszy WRD KPP w Żywcu, którzy nie pozwolili mu jej kontynuować. 56-letni kierujący Peugeotem wydmuchał niespełna promil alkoholu.

Teraz o losie obu zatrzymanych zdecyduje sąd, który może ich skazać nawet na 2 lata pozbawienia wolności.

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 * * *

Ostatnie z opisywanych przez nas zdarzeń miało miejsce w Cięcinie. Niedzielnym wieczorem na komisariat w Węgierskiej Górce wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży skutera spod jednego ze sklepów. Na miejsce niezwłocznie udali się mundurowi.

Po zebraniu od poszkodowanego informacji na temat jego zguby rozpoczęli oni przeczesywanie terenu za skradzionym jednośladem. Ich działania nie trwały na szczęście długo, bo już po chwili odnaleźli skradziony pojazd oraz sprawcę całego zamieszania. 40-letni miłośnik cudzej własności postanowił ukryć jednoślad za swoim budynkiem mieszkalnym.

Złodziej zeznał, że ukradł pojazd sprzed sklepu, gdy ten został zaparkowany przez jego właściciela, który udał się na zakupy. Uruchomienie silnika w pojeździe przerosło możliwości 40-latka, dlatego ten zdecydował się przepchnąć go na swoją posesję, a następnie sprzedać. Szybkie działania policjantów pokrzyżowały jednak plany nieuczciwego mężczyzny, a skuter wrócił do prawowitego właściciela. Teraz posiadacz lepkich rączek może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Art. 278. K.K.
§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło:
KPP Żywiec/Żywiec112/własne

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail