Niebywałą głupotą i bezmyślnością wykazali się rodzice 2-miesięcznego dziecka. Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymały informację, że w jednym z domów na terenie Gilowic dwumiesięcznym dzieckiem opiekują się nietrzeźwi rodzice.

Pracownicy GOPSu potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie i już po chwili znaleźli się pod wskazanym adresem. Niestety jednak nikt pomimo pukania i wołania nie otworzył drzwi, dlatego pracownice socjalne wezwały na miejsce policję. Na miejscu po chwili zjawili się dzielnicowi z gilowickiego komisariatu, którzy szybko podjęli próbę dostania się do domu. Przez balkon przedostali się na taras, skąd przez okna zauważyli dwie śpiące dorosłe osoby, między którymi leżał niemowlak.

Po chwili uderzania w okno mężczyzna znajdujący się w pomieszczeniu zdecydował się wpuścić interweniujących mundurowych. Niestety dziecko, które zastali było w dramatycznym stanie. Było blade, zimne i niemal nie dawało oznak życia. Kompletnie pijani rodzice nie potrafili nawet powiedzieć, kiedy ostatni raz ich synek otrzymał posiłek! Na szczęście policjanci wyczuli słaby oddech 2-miesięcznego dziecka, po czym wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zawiozło dziecko do szpitala.  

Po sprawdzeniu danych rodziców dziecka okazało się, że ojcem jest 27-letni mieszkaniec powiatu, a matką jego 22-letnia partnerka. Po sprawdzeniu ich trzeźwości wyszło na jaw, że mężczyzna miał w organizmie niespełna 3 promile alkoholu(!) a kobieta ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali oboje rodziców i został im przedstawiony zarzut narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Teraz mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat i z całego serca im tego jako redakcja Żywiec997 życzymy. Na szczęście w tym wypadku pomoc przyszła na czas i udało się uratować niemowlę, ale strach pomyśleć co by mogło się stać, gdyby pracownice GOPSu nie zostały w porę powiadomione… 

Art. 160. K.K.
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail