Przed kilkoma dniami na Komisariat w Jeleśni wpłynęło zgłoszenie od pewnej kobiety, która poinformowała, że została właśnie napadnięta. Niezwłocznie dyżurny jeleśniańskiej jednostki zadysponował na miejsce policjantów.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy poszkodowana zeznała, że na jej posesję wtargnął pewien młody mężczyzna i zażądał wydania mu pieniędzy pod groźbą zabójstwa kobiety. Poszkodowana odmówiła wydania mu pieniędzy, co tylko rozjuszyło napastnika, który uderzył kobietę w twarz. Ponadto dokonał on kradzieży narzędzi elektrycznych, z którymi zbiegł w nieznanym kierunku.

Mundurowi rozpoczęli ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia. Informacje uzyskane od świadków wskazywały jako sprawcę zdarzenia 21-letniego mieszkańca powiatu. Stróże prawa udali się do jego miejsca zamieszkania w celu zatrzymania go, jednak ten zabarykadował się w domu.

Aby dostać się do sprawcy rozboju, policjanci przez strych weszli do zajmowanego przez niego budynku, po czym go zatrzymali. Wszystkie skradzione przez niego przedmioty odnaleźli w jego domu. 21-latek noc spędził w policyjnym areszcie, po czym został mu przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. To jednak nie wszystko. Kilka dni wcześniej, ten sam mężczyzna dokonał podobnego przestępstwa. Sąd wydał wobec niebezpiecznego 21-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Art. 280.K.K.
§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 
Źródło:
KPP Żywiec 

Udostępnij Drukuj E-mail