Dzisiaj ok. godziny 13:30 w Żywcu na ul. Krakowskiej, na moście nad Łękawką doszło do wypadku drogowego. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane wszystkie służby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW LT 46-letni mieszkaniec Toszka na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z koparko-ładowarką, którą poruszał się 52-letni mieszkaniec Żywca. Niestety podjęta na miejscu reanimacja nie przyniosła pożądanego skutku i kierujący Volkswagenem poniósł śmierć na miejscu.

Na czas prowadzenia policyjnych czynności, które odbywały się pod nadzorem prokuratora, droga była nieprzejezdna. Zostały wytyczone objazdy okolicznymi drogami. Teraz policyjne śledztwo wykaże przyczyny tego tragicznego zdarzenia. 

Przypominamy, że to już trzecia osoba, która w obecnym roku straciła życie w wyniku wypadku drogowego na drogach naszego powiatu. Do pierwszego z nich doszło w Łodygowicach 26 lutego, gdzie 19-letnia kierująca samochodem wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem kawasaki, którym kierował 26-latek. Motocyklista zginął na miejscu. Drugie ze zdarzeń miało miejsce w Jeleśni 29 kwietnia. Tam podczas cofania ciągnikiem siodłowym volvo, jego 54-letni kierowca potrącił 67-letniego pieszego. W wyniku zdarzenia pieszy niestety poniósł śmierć na miejscu.

Za zdjęcia dziękujemy serdecznie portalowi Żywiec112.


Źródło:
KPP Żywiec
Zdjęcia:
Żywiec112

Udostępnij Drukuj E-mail