W środę policjantów z komisariatu policji w Gilowicach, pełniących w sezonie letnim służbę na Jeziorze Międzybrodzkim odwiedzili niecodzienni goście. Delegacja składająca się z przedszkolaków, uczniów klas pierwszych i drugich ze szkół podstawowych ze Ślemienia, Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego oraz Czernichowa odbyła nad Jeziorem Międzybrodzkim bardzo ciekawą lekcję.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza policjantami, w rolę prelegentów wcieli się strażacy z OSP w Międzybrodziu Bialskim, którym towarzyszył pies ratownik, który zajmuje się poszukiwaniem osób zagubionych. Udział w środowym spotkaniu swoją obecnością uświetnili również beskidzcy WOPR-owcy.

Na dzieci tego dnia czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich był pokaz umiejętności i wyszkolenia wspomnianego wyżej psa ratownika. Ponadto każde z dzieci mogło zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany na co dzień przez policjantów i strażaków. Następnie dzieci udały się na rejs po jeziorze w łodziach WOPR-u oraz policji. Dzięki takim akcjom łatwo można przekazać najmłodszym, że z niebezpieczeństwem i zagrożeniem mogą spotkać się na każdym kroku, nawet podczas odpoczynku. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał broszurę oraz książeczkę, gdzie zostały zawarte informacje przekazane przez policjantów podczas prelekcji. Środowe spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad…wodą".


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail