Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W sobotę na Jeziorze Żywieckim odbyło się niecodzienne wydarzenie. Jego uczestnicy przewrócili do wody łódź typu Omega, na której sami się znajdowali!

To na szczęście tylko scenariusz "ReAkcji za burtą". Podczas pozorowanego wypadku - przewrócenia łodzi i następującej po nim natychmiastowej akcji ratowniczej, a następnie próby postawienia łodzi, obserwatorzy mogli zobaczyć, jak wygląda akcja podejmowana przez służby ratunkowe.

Sobotnie ćwiczenia odbyły się już po raz szósty w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji "Neptun" w Zarzeczu. Organizatorem była Szkoła Żeglarska "Santorini". W akcję czynnie włączyli się beskidzcy WOPR-owcy oraz łodygowiccy motorowodniacy, którzy zabezpieczali teren działań. Ponadto policjanci przypomnieli wszystkim zgromadzonym o najważniejszych zasadach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Impreza swym charakterem wpisuje się doskonale w ogólnopolską akcję pod patronatem MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 * * *

W sobotę również na akwenie Jeziora Żywieckiego odbyły się regaty o Puchar 50-lecia Klubu Żeglarskiego "Halny", a hasłem przyświecającym uczestnikom oraz organizatorom były "Regaty Świętojańskie".

W zmaganiach wystartowało 15 załóg. O bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rywalizacji dbali tradycyjnie łodygowiccy motorowodniacy, policjanci z SPPP w Bielsku-Białej, którzy w okresie letnim także pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim oraz ratownicy z Beskidzkiego WOPR-u.

Niestety pomoc służb zabezpieczających okazała się w czasie regat niezbędna. Jedna z załóg walczących o zwycięstwo zaliczyła lądowanie w wodzie. Członkowie załogi zostali wyciągnięci z wody przez WOPR-owców, a policyjna asysta pozwoliła ich łodzi bezpiecznie dobić do przystani. Mimo tego incydentu wodna impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie. 


{gallery}997_11{/gallery}


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail