W niedzielę ok. godziny 19:40 na komisariat w Rajczy wpłynęło zgłoszenie dotyczące poruszającego się samochodu, którego kierowca najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy po chwili namierzyli poszukiwaną Skodę.

Niezwłocznie dali kierującemu znak do zatrzymania. Od samego początku kontroli zarówno 27-letni kierujący, jak i jego 42-letni pasażer, zachowywali się agresywnie. W czasie interwencji kierowca, mieszkaniec naszego powiatu, groził oraz znieważał mundurowych, natomiast pasażer dopuścił się ponadto naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Prawdopodobnie duży wpływ na ich zachowanie miał stan, w jakim się znajdowali. Kierowca wydmuchał ponad 2 promile alkoholu, a jego starszy pasażer ponad 2,5.

Obaj agresywni mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a we wtorek zostały im przedstawione zarzuty, których lista była dość długa. Odpowiedzą m.in. za:

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 217.K.K.
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 216.K.K.
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail