Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych Śląska Policja prowadzi akcję profilaktyczną „Przejście oddaj pieszym”. Statystyki z ostatnich 3 lat pokazują, że w kwestii bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych jest wiele do poprawy. W tym okresie doszło na Śląsku do ponad 1500 wypadków na przejściach dla pieszych, a aż 103 osoby straciły w nich życie.

Zdecydowana większość wypadków została spowodowana przez kierujących pojazdami w terenie zabudowanym. Dlatego też w takich miejscach można było spotkać dzisiaj funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żywcu. Aby przypomnieć kierowcom, jak niebezpiecznymi miejscami są rejony przejść dla pieszych, mundurowi rozdawali kierującym zawieszki zapachowe, na których zawarte zostały informacje dotyczące ich obowiązków względem pieszych. 

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości użytkowników ruchu drogowego, jak kolosalne znaczenie na bezpieczeństwo na drodze ma respektowanie obowiązujących przepisów. 

{gallery}997_12{/gallery}


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail