Do tego niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu w Ujsołach. Policjanci z Rajczy patrolowali teren, kiedy zauważyli jadącego VW Passatem mężczyznę. Postanowili go skontrolować.

24-letni mieszkaniec naszego powiatu miał jednak inne plany i zdecydował o ucieczce przed policjantami, którzy dawali mu sygnały do zatrzymania. Podczas swej szarży mężczyzna złamał liczne przepisy ruchu drogowego. Po ok. 2 kilometrach pościg dobiegł końca i został zwieńczony zatrzymaniem mężczyzny.

Jak się po chwili okazało, 24-latek posiadał uprawnienia do kierowania i był trzeźwy. Dziwić może przyczyna jego zachowania. Zatrzymany zeznał policjantom, że chciał się z nimi pościgać… W obliczu nowych przepisów, zachowanie mężczyzny jest przestępstwem, za które może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Zostanie ukarany również za liczne wykroczenia popełnione podczas ucieczki. Odpowiedź na pytanie, czy było warto, pozostawiamy 24-latkowi. 

Art. 178b. KK
Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło:
KPP Żywiec

 

Udostępnij Drukuj E-mail