Przed kilkoma dniami przez Żywiec przejeżdżał pewien mieszkaniec Bielska-Białej wraz ze swoim znajomym. W pewnym momencie zobaczyli przed sobą jadącego całą szerokością drogi Volkswagena Golfa. 20-letni kierowca tego niemieckiego pojazdu wykonywał niebezpieczne manewry, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zbliżał się niebezpiecznie do krawężnika.

Gdy nadarzyła się okazja, świadek pijackiej szarży, mieszkaniec Bielska, wyprzedził Volkswagena, który po chwili się zatrzymał. Ten moment bielszczanin wykorzystał na interwencje i zabrał pijanemu kierowcy kluczyki od pojazdu, po czym zadzwonił na policję.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce dokonali badania stanu trzeźwości zatrzymanego i okazało się, że kierował on pomimo 2 promili alkoholu w organizmie. Gdyby tego było mało, 20-latek z naszego powiatu nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania, a samochód został zabrany bez wiedzy właściciela. Odpowie teraz za wykroczenia i przestępstwo, których się dopuścił.

Niestety takich kierowców na drogach naszego powiatu jest wielu. Przez pierwsze 5 miesięcy bieżącego roku żywieccy mundurowi zatrzymali 119 kierowców, którzy w stanie, w jakim się wówczas znajdowali, nie powinni byli wsiadać za kierownicę. W samym tylko czerwcu takich kierowców było aż 51, z których 11 spowodowało zdarzenia drogowe. W sobotę zatrzymano kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierujących.

Art. 178a.K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail