Kika dni temu na komisariat w Rajczy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży Opla Corsy zaparkowanego na jednej z posesji. Po pewnym czasie samochód został odnaleziony, jednak stan jego wnętrza znacznie odbiegał od tego, w jakim był widziany po raz ostatni przez właściciela. Wyposażenie wewnątrz pojazdu zostało zniszczone.

Na ogół w tym momencie policjanci rozpoczęliby zbieranie wszystkich śladów, które by mogły ich naprowadzić na trop sprawcy "uprowadzenia" pojazdu. Jednak w tym wypadku nie musieli naprawdę wiele zrobić, by go odnaleźć, gdyż sprawca sam prosił się o jego namierzenie. W odnalezionym samochodzie policjanci ujawnili kartę bankomatową i telefon. Chwilę później zapukali do drzwi 22-letniego mieszkańca powiatu.

Młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia przedstawiono mu zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu oraz porzucenia go w stanie uszkodzonym, za co może usłyszeć wyrok nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Art. 289.K.K.
§ 1. Kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 pokonuje zabezpieczenie pojazdu przed jego użyciem przez osobę nieupoważnioną, pojazd stanowi mienie znacznej wartości albo sprawca następnie porzuca pojazd w stanie uszkodzonym lub w takich okolicznościach, że zachodzi niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia pojazdu albo jego części lub zawartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail