W ostatnim czasie policjanci z Gilowic otrzymywali liczne zgłoszenia od mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego dotyczące włamań i kradzieży z ich domów. Łupem włamywacza padały najczęściej przedmioty o znacznej wartości jak biżuteria, laptopy, telefony czy sprzęt RTV. Wszystkie zabezpieczone ślady pozwoliły na wytypowanie potencjalnego sprawcy włamań.

Szybko po tym 21-letni złodziej z naszego powiatu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania policjanci mieli już pewność, że to on stoi za wszystkimi kradzieżami, gdyż odnaleźli i zabezpieczyli skradzione wcześniej mienie o wartości blisko 17 tys. zł., wśród którego znajdowały się markowe okulary warte 4 tys. zł.

Według ustaleń śledczych mężczyzna ten dopuścił się w krótkim odstępie czasu 3 włamań i 4 kradzieży. Odnalezione przedmioty trafiły już do właścicieli, natomiast w ręce policjantów trafił również paser, który upłynniał łupy 21-latka. Jak się okazało, za młodym przestępcą był wydany list gończy, a decyzją sądu został zatrzymany na okres 3 miesięcy. Teraz czeka go postępowanie sądowe, które określi, jaką karę poniesie za swoje występki.

Art. 279. K.K.
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail