Wczoraj po 21:00 na komisariat w Jeleśni wpłynęło zgłoszenie od rodziny 42-letniej kobiety, że ta wyszła z domu po 18:00 ze swoim 2-letnim synkiem i do czasu zgłoszenia nie wróciła. Policjanci ustalili również, że może ona znajdować pod wpływem alkoholu.

Mundurowi natychmiast włączyli się z rodziną zaginionej w poszukiwania matki z dzieckiem. Dodatkową trudnością był fakt, że dom, w którym mieszka znajduje się w masywie leśnym, z dala od innych budynków, ponadto zaczynało się już ściemniać.

Po pewnym czasie udało się ją odnaleźć. Znajdowała się w towarzystwie innych osób, z którymi spożywała alkohol. Kobieta wydmuchała niespełna 3 promile alkoholu. Szczęściem w nieszczęściu można określić fakt, że jej 2-letni syn został znaleziony wraz z nią. Nie odniósł on żadnych obrażeń i trafił pod opiekę rodziny.

Policyjne dochodzenie odpowie na pytanie, czy kobieta swoim bezmyślnym zachowaniem naraziła swoje dziecko na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli wynik będzie pozytywny, kobietę może czekać nawet do 5 lat w więzieniu.

Art. 160. K.K.
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło:
KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail