Dzisiaj w Żywcu odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tradycyjnie policyjne święto rozpoczęło się mszą świętą w żywieckiej konkatedrze. Po mszy nastąpił przemarsz pododdziałów policji do gmachu szkoły muzycznej w Żywcu, gdzie rozpoczęły się oficjalne obchody.

Zebranych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Żywcu podinsp. Michał Łukasik. W swym przemówieniu Pan Komendant nawiązał do historii powstania policji w Polsce. Następnie wszyscy zebrani oddali hołd poległym policjantom minutą ciszy. Nie zabrakło także podziękowań i słów uznania dla pełniących na co dzień służbę policjantów na naszych ulicach oraz pracowników cywilnych policji. W dalszej części przedstawione zostały ważne dla mieszkańców deklaracje dotyczące budowy w ciągu najbliższych lat nowych komisariatu policji w Łodygowicach oraz posterunku w Milówce.

Następnym punktem części oficjalnej było wręczenie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awanse otrzymało 57 policjantów pracujących w żywieckiej komendzie. W dalszej części odbyły się nagrodzenia pracowników cywilnych policji.

Kolejna część to przemówienia zebranych gości, w tym I Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza, Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty, Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora, czy Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Piotra Kuci.

Uroczystość swym występem uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Za zdjęcia dziękujemy zaprzyjaźnionemu portalowi Żywiec112.

Całe środowe wydarzenie było transmitowane na żywo na naszym portalu. Poniżej zamieszczamy zapis nagrania z tej uroczystości. 

Udostępnij Drukuj E-mail