W dniu 14 kwietnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z okazji „50 lecia zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie” pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”

W eliminacjach udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych ze wszystkich gmin powiatu żywieckiego – w sumie 41 uczestników, którzy podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe. Po egzaminie testowym turnieju, cztery osoby z każdej kategorii zakwalifikowały się do ścisłego finału. W finale rywalizowali ze sobą odpowiadając ustnie na wylosowane pytania. 

 

Zwycięzcą eliminacji powiatowych w grupie I (szkoły podstawowe) został Bartłomiej Dobras ze Szkoły Podstawowej w Nieledwi, w grupie II (kl.. VII oraz gimnazjum) Katarzyna Rodak ze Szkoły Podstawowej w Brzuśniku, a w grupie III (szkoły ponadgimnazjalne) Krzysztof Temel z Zespołu Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Żywcu.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat żywiecki na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia br. w miejscowości Krzepice powiat Kłobucki. Wszyscy uczestnicy powiatowych eliminacji OTWP otrzymali nagrody oraz okolicznościowe dyplomy. 

 

Nagrody dla uczestników powiatowych eliminacji do OTWP ufundowali: SKOK Stefczyka O/Żywiec, Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Muzeum Miejskie w Żywcu, firma ARPAPOL z Bielska Białej. Serdecznie dziękujemy sponsorom, natomiast zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w eliminacjach wojewódzkich. 

W trakcie Turnieju zarówno uczestnicy jak i ich opiekunowie mogli zapoznać się ze sprzętem oraz warunkami pracy strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. 

Organizatorem tegorocznego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w powiecie żywieckim byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Żywcu. Za uzyskaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Źródło: PSP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail