Pogoda za oknem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Liczne wyjazdy rekreacyjne w góry czy nad jeziora, powodują zwiększony ruch kołowy, a wówczas o wypadek nietrudno. Jak się okazuje, nie tylko na drodze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Również w ruchu powietrznym może dojść do wypadku. Wczoraj w Świnnej, po upadku z wysokości, 34-letni paralotniarz doznał obrażeń ciała i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Zdjęcie OSP Świnna

Wczoraj około 14.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku paralotniarza, do którego doszło w Świnnej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, podczas podchodzenia do lądowania paralotnią, z nieustalonej przyczyny, stracił nad nią panowanie i z wysokości około 20 metrów spadł na ziemię. W wyniku zdarzenia paralotniarz doznał obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W związku z powyższym, po raz kolejny zwracamy się z apelem, abyśmy podczas wypoczynku, czy rekreacji nie zapominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zróbmy wszystko, aby czas relaksu upłynął nam spokojnie i bezpiecznie.

Źródło: KPP Żywiec

Zdjęcia: OSP Świnna

Udostępnij Drukuj E-mail