Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali między innymi żywieccy policjanci. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach Żywca i Powiatu doszło do 7 wypadków drogowych, w których rannych zostało 9 osób. Mundurowi zatrzymali też 9 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do niedzieli na terenie Żywca i Powiatu doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 9 osób oraz do 31 kolizji. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców, 7 nietrzeźwych rowerzystów oraz 4 kierujących samochodami będących w stanie po użyciu alkoholu.

Źródło: KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail