Blisko tysiąc seniorów uczestniczyło w Senioraliach 2018, które odbyły się w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Na imprezie byli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, którzy przekazywali seniorom cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

Była to pierwsza tego typu impreza w subregionie południowym naszego województwa. Senioralia to inicjatywa Marszałka Województwa Śląskiego, który już kilka lat temu uruchomił szereg inicjatyw pod wspólnym hasłem „Śląskie dla Seniora”. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Seniorzy otrzymali Koperty Życia oraz Paszporty do Zdrowia Seniora. Mogli też skorzystać z porad, konsultacji i usług specjalistów. W trakcie spotkania odbywały się także wykłady o tematyce zdrowotnej, warsztaty malarskie, ceramiczne, zajęcia nordic walking i aerobiku. Na scenie występowały zespoły dziecięce. Główną atrakcją wydarzenia był koncert Jacka Wójcickiego.

Na imprezie byli również policjanci w Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy wspólnie z mundurowymi z Żywca przekazywali seniorom cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa. Wśród uczestników rozdawali odblaski, plakaty oraz ulotki, w których zawarte zostały porady dotyczące tego, jak ustrzec się przed oszustami, jak zabezpieczyć swoje mieszkanie na czas wyjazdu, czy też jak być bezpiecznym na drodze. Wśród wielu prelegentów był również Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka młodszy inspektor Krzysztof Kazek, który omówił sposoby działania oszustów oraz podkreślał ważną rolę seniorów w społeczeństwie. Policyjne stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

Źródło: KPP Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail