W dniu 5 listopada około godziny 22.15 żywieccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wieprz włączyły się czujki tlenku węgla. Z informacji uzyskanych od mieszkańców stwierdzono, że zamontowane czujki na poddaszy, II kondygnacji i na I kondygnacji wskazują podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Dyżurny, który odebrał zgłoszenie natychmiast kazał wszystkim ewakuować się mieszkańcom na zewnątrz budynku. W budynku znajdowały się cztery osoby w tym małe dziecko. Po przyjeździe na miejsce strażacy sprawdzili wszystkie pomieszczenia detektorem tlenku węgla, który potwierdził obecność zabójczego gazu w budynku.

Zdarzenie to tylko potwierdza, że zamontowanie czujek tlenku węgla lub dymu ratuje ludzkie życie. Gdyby tych czujek niebyło mogłaby dojść do tragedii. W wspomnianym budynku mieszkalnym są odpowiedzialni ludzie, którzy wiedza jak zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed niebezpieczeństwem jakim jest tlenek węgla.

Dlatego nie banalizujmy tych zagrożeń zabezpieczmy się. Życie nasze jest bezcenne a czujka kosztuje niewiele, a może uratować nam życie.

Źródło: www.zywiec.kppsp.gov.pl

Udostępnij Drukuj E-mail