Jak informowaliśmy was wczroaj, około godizny 20:00 w Węgierksiej Górce na drodze DK1 doszło do poważengo zadrzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 62-letni obywatel Turcji, kierując "zestawem" z nieustalonej jak na razie przyczyny zjechał na prawe pobocze, następnie gwałtownie „odbił” i skręcił w lewo, uderzył w barierę energochłonną, po czym doprowadził do dachowania zestawu.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia wszytskich służb ratunkowych, ustalono że kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, a jedynie jest w dużym szoku. Kierowca ciężarówki był trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

 


Kilka minut po godzinie 20:00 w Węgierskiej Górce na ul. Zielonej doszło do groźnie wyglądającego wypadku samochodu ciężarowego. Na tę chwilę droga jest całkowicie zablokowana a na miejscu pracują odpowiednie służby. Jak udało się nam ustalić kierowca zestawu został zabrany przez załogę ZRM do szpitala. Szykują się spore utrudnienia w ruchu, radzimy objechać to miejsce przez Cięcinę.

AKTUALIZACJA 21:00

Kierowca jest obywatelem Turcji. Jego stan zdrowia nie zagraża jego życiu. 

AKTUALIZACJA 22:20 

Straż Pożarna nadal działa na miejscu. Wypompowują paliwo z zbiorników ciężarówki aby nie doszło do skażenia środowiska. Utrudnienia mogą potrwać do godzin porannych. 

AKTUALIZACJA 23:00 

Działania straży pożarnej zostały zakończone. Teraz na miejscu pracują holowniki aby postawić ciężarówkę na kołach i udrożnić drogę.

Post będzie na bieżąco aktualizowany!

 

Zdjęcie: Żywiec997, Bielskie Drogi

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek

Udostępnij Drukuj E-mail