4 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamesznicy wzięli udział w spotkaniu ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu w ramach podsumowania ogólnopolskiej kampanii „NIE DLA CZADU”, której koordynatorem jest Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Podsumowaniem zajęć, prowadzonych przez strażaków i nauczycieli, było wręczenie wszystkim uczniom klasy trzeciej okolicznościowych dyplomów oraz czujek dymu ufundowanych przez Wójta Gminy w Milówce oraz firmę AISKO z Warszawy.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem się w domu oraz pozyskanie wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Ponadto dzieci miały możliwość zapoznania się z czujkami tlenku węgla i dymu, poznać ich działanie.

Podczas podsumowania cała szkoła miała możliwość spotkania się ze strażakami i zobaczyć samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem. Uroczystego wręczenia dyplomów w obecności całej szkoły dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu mł. bryg. Łukasz Węgliński.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Marek Tetłak

Udostępnij Drukuj E-mail