W Milówce trwają prace budowlane nowego posterunku policji. Umowę na budowę posterunku podpisano w lipcu 2018 roku. Po kilku dniach ruszyły prace budowlane. Obiekt budowany jest od podstaw zgodnie z nowymi standardami. Inwestycja ta znacząco poprawi warunki przyjmowania obywateli, jak również warunki pracy policjantów. Budynek umiejscowiony jest w rejonie głównego ciągu komunikacyjnego, dlatego każdy mieszkaniec Gminy, jak również licznie odwiedzający miejscowość turyści, będą mieli łatwy i szybki kontakt ze stróżami prawa.

W październiku ur. nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę posterunku. Prace budowlane trwają cały czas. Wykonano już całość budynku. Aktualnie trwają prace wykończeniowe pomieszczeń oraz montaż instalacji.

Nowy posterunek budowany jest na gruncie przekazanym przez Polskie Koleje Państwowe. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Projektantem budynku jest Firma Projektowa „AAG – An Archi Group” z Gliwic, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Adamex KP” z Bielska-Białej.

Udostępnij Drukuj E-mail