Dzisiaj nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych z Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego, Czernichowa, Ślemienia oraz Żywca. Organizatorami imprezy byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bielskiego i Żywieckiego, woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u oraz strażacy ze społecznej straży rybackiej. W czasie spotkania, uczniowie zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dużo emocji wśród milusińskich wzbudził pokaz pracy psa ratownika z OSP Bujaków, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną oraz strażacką motorówką. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał książeczkę oraz broszurę, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r. Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2018 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo TUTAJ. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

Udostępnij Drukuj E-mail