Do zdarzenia doszło w piątek około 22.40 w Łodygowicach na ul. Piastowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motocyklem kawasaki, 20-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i utracił panowanie nad motocyklem doprowadzając do jego przewrócenia. W wyniku zdarzenia 18-letnie pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci 20-latek był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, którym się poruszał.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Okres letni charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach i o tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Przypominamy im więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie". Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Pomoc merytoryczna: asp. sztab. Mirosława Piątek