Wczoraj rano zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019”. Przez cztery dni żywieccy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. W tym roku zarówno w Żywcu, jak i powiecie akcja przebiegła bardzo spokojnie.

W tym roku akcja "Znicz 2019", trwała cztery dni. Rozpoczęła się 31 października o godzinie 6.00, a zakończyła wczoraj (04.11) rano. W tym czasie policjanci czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W tym roku akcja zarówno w Żywcu, jak i powiecie przebiegła bardzo spokojnie. Przez czas jej trwania na drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy 13 kolizji, z czego większość to zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej. Przez czas trwania akcji policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który był w stanie po użyciu alkoholu.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Udostępnij Drukuj E-mail