W Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme w trakcie Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich policji. Drużyna z Polski zajęła I miejsce. W jej składzie był sierż. Mateusz Kośniewski, który na co dzień pełni służbę w komisariacie policji w Węgierskiej Górce.

W skład mistrzowskiej drużyny weszli: nadkom. Marzena Brandys-Skrobot z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, sierż. sztab. Radosław Dendys z Posterunku Policji w Kozach, st. sierż. Małgorzata Miszczak i st. sierż. Damian Marek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz sierż. Mateusz Kośniewski, który na co dzień pełni służbę w zespole prewencji komisariatu policji w Węgierskiej Górce.

Polscy policjanci w klasyfikacji drużynowej nie dali swoim kolegom z innych państw żadnych szans i stanęli na najwyższym stopniu podium. Daleko w tyle zostawili za sobą kilkudziesięciu policjantów z dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich m.in. z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Kosowa, Macedonii Północnej, Słowenii i Węgier. Policjanci pokazali, że silna i zgrana drużyna potrafi poradzić sobie nie tylko w walce z przestępczością, ale także w rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, służbowych, a także powodzenia w życiu osobistym!

Udostępnij Drukuj E-mail