Od początku lutego br. na drogach Żywiecczyzny doszło do sześciu zdarzeń w ruchu drogowym, których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Cztery z tych zdarzeń to kolizje drogowe, natomiast dwa okazały się wypadkami, a osoby w nich uczestniczące doznały obrażeń ciała.

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek około 12.48 w Radziechowach na ul. Głównej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem honda, 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się, doznając obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo decyzją Starosty Żywieckiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do kolejnego wypadku doszło wczoraj około 4.00 w Cięcinie na ul. św. Katarzyny. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fiatem cinquecento, 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia zarówno kierowca, jak i jego 22-letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Gdy w tym stanie spowodujemy wypadek drogowy w więzieniu możemy spędzić nawet ponad 4 lata.