Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zakażeń koronawirusem convid 19 na terenie naszego kraju, po dzisiejszym spotkaniu z naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego w Żywcu, dyrektorami jednostek podległych oraz prezesami spółek miejskich podjąłem następujące decyzje obowiązujące w dniach 12 – 31 marca, z możliwością dalszego wydłużenia.

  • Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów zostają odwołane zajęcia w żłobku, przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych w okresie od 16 do 25 marca. Żłobek, przedszkola oraz szkoły podstawowe w Żywcu, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żywiec w dniach 12-13 marca 2020 będą prowadziły wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
  • Zawiesza się działalność wszystkich instytucji kultury i sportu: Miejskiego Centrum Kultury wraz z klubami środowiskowymi, Żywieckiej Biblioteki Samorządowej wraz z filiami, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z basenem i halą sportową oraz Muzeum Miejskiego.
  • W komunikacji miejskiej trzykrotnie w ciągu dnia będzie odbywała się dezynfekcja autobusów (rano, popołudniu, na koniec dnia). Dodatkowo kierowcy sprzedający bilety zobowiązani są każdorazowo do odkażania dłoni.
  • We wszystkich wspólnotach mieszkaniowych (w tym TBS i Spółdzielnia Mieszkaniowa) mają pojawić się informacje o działaniach, jakie należy podjąć w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa
  • Apelujemy do wszystkich osób, które korzystają z pracy instytucji publicznych, by sprawdziły czy mogą swoją sprawę załatwić elektronicznie lub telefonicznie.
  • W Urzędzie Miejskim petenci będą mieli możliwość dezynfekcji rąk
  • Jeśli mają Państwo obawy, że jesteście zarażeni koronawirusem, prosimy o kontakt z Sanepidem, nie przychodźcie do przychodni zdrowia lub na izbę przyjęć.

Jednocześnie informuję, że obecnie (środa, 11 marca 2020, godz. 10.30)  liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym na terenie powiatu żywieckiego wynosi 53, wszystkie te osoby przebywają w domach. Nie ma żadnego przypadku zarażenia koronawirusem convid 19, ani też żadna osoba nie została objęta kwarantanną.

                                                                                              Burmistrz Żywca Antoni Szlagor

Źródło: Miasto Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail