Policjanci z Żywca oraz podległych komisariatów, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu żywieckiego, wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny. Codziennie umundurowani funkcjonariusze kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanymi adresami oraz, czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. Uzyskane informacje o potrzebie wsparcia mundurowi przekażą odpowiednim służbom.

Policjanci, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu i nie wchodzą do domów lub mieszkań. Korzystają z telefonów komórkowych oraz domofonów. Zawsze są to policjanci umundurowani, najczęściej dzielnicowi, których mieszkańcy znają i darzą zaufaniem.

Apelujemy, aby informować nas o wszelkich przypadkach prób podszywania się pod funkcjonariuszy i nie otwierać takim osobom drzwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pamiętajmy, że możliwa jest telefoniczna weryfikacja tożsamości funkcjonariusza. Wszelkie numery kontaktowe komendy znajdują się na stronie internetowej KPP w Żywcu, stronie BIP KPP w Żywcu oraz w aplikacji Moja Komenda.

Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń służb sanitarnych. Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz spokój.

Apelujemy też do wszystkich mieszkańców, a w szczególności do seniorów, aby maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Źródło: Policja Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail