Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego, policjanci z Węgierskiej Górki, zatrzymali 41-latka, który mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu kierował samochodem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

W piątek około 14.45, w Węgierskiej Górce na ul. Obrońców Węgierskiej Górki, mieszkaniec powiatu zauważył samochód, którego kierowca miał problemy z ruszeniem oraz utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna nie zastanawiał się, zatrzymał samochód, zabrał kluczyki kierowcy, a o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Stróże prawa ustalili, że za kierownicą daewoo siedział 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

źródło: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Udostępnij Drukuj E-mail