W Makowie Podhalańskim, miejscowości obok Suchej Beskidzkiej planowana jest budowa nowoczesnego „Centrum Kultury Podbabiogórza”. Ma powstać sala widowiskowa mieszcząca około trzysta miejsc wraz ze sceną dla artystów!

W nowoczesnym centrum obywałyby się przeglądy zespołów folklorystycznych, imprezy kulturalne, koncerty oraz większe spotkania kulturalne. W miejscowości brakuje takiej budowli, co prawda gmina dysponuje Domem Kultury, jednak największe pomieszczenie w budynku przyjmuje jedynie około czterdziestu osób.
Nowe „Centrum Kultury Podbabiogórza” ma powstać na działce przy ulicy 3 Maja. Jego zaplecze pozwoli na przyjmowanie znanych i obecnych w mediach artystów, organizowanie różnego rodzaju wydarzeń folklorystycznych. Projekt budynku przewiduje możliwość organizowania w holu wystaw oraz prezentacji. W planach jest również dostosowanie budynku do potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej. Władze Makowa przewidują to, że nowy obiekt będzie energooszczędny, wyposażony w nowoczesne źródła ogrzewania.
Nowoczesne centrum kultury jest bardzo potrzebne w tej miejscowości. Do lat dziewięćdziesiątych miasto posiadało funkcjonalny dom kultury, który znajdował się w Rynku, niestety miasto musiało zwrócić budynek parafii. Obecnie mieści się tam obiekt handlowy.Zdjęcie: Szklarczyk Design- Pracownia Architektoniczna

 

Udostępnij Drukuj E-mail