W języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i niemieckim modlono się w sobotę wieczorem 18 kwietnia 2020r. o ustanie pandemii podczas specjalnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym w Milówce na Żywiecczyźnie. Modlitwa była transmitowana w mediach społecznościowych i mogli się w nią włączyć mieszkańcy całego globu.

Różaniec, według intencji pomysłodawców, miał objąć przede wszystkim Polskę i pięć innych krajów, w których najbardziej rozprzestrzenia się epidemia: USA, Hiszpanię, Włochy, Francję i Niemcy. Modlitwę poprowadzili księża i kleryk pracujący w parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce.

Jak wyjaśnił proboszcz ks. Stanisław Lubaszka, była to modlitwa w rodzinie Kościoła powszechnego o cud ustania epidemii koronawirusa. W szczególności polecano Bogu chorych, lekarzy i pracowników medycznych. Część modlitwy w każdej z kolejnych dziesiątek Różańca duchowni wypowiadali w obcym języku. Przed rozpoczęciem księża przynosili flagi narodowe poszczególnych krajów i ustawiali je przed ołtarzem w świątyni.

Wzywano też pośrednictwa świętych związanych z krajami: Matki Bożej z Guadalupe i św. Elżbiety Seton, św. Izydora z Sewilli i św. Ignacego Loyoli. św. Franciszka z Asyżu, św. Ojca Pio i św. Rity z Cascii. św. Dionizego i św. Genowefy oraz św. Bonifacego.

źródło: diecezja.bielsko.pl

Udostępnij Drukuj E-mail