Broszura „Czyj to trop?” powstała z myślą o tych, którzy chcą wiedzieć, kto zamieszkuje odwiedzane lasy. Nowa publikacja Lasów Państwowych jest kluczem do rozpoznawania 17 gatunków zwierząt, zarówno tych rzadkich, jak i pospolitych.

Odróżnienie tropów poszczególnych gatunków zwierząt może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego w broszurze jest klucz do rozpoznawania wybranych, najpopularniejszych zwierząt. Odpowiadając na kilka łatwych pytań, można szybko ustalić, z jakim gatunkiem obserwator ma do czynienia.

Zimowy las nie jest mniej ciekawy niż ten letni. To właśnie zimą łatwiej jest zauważyć tropy i ślady pozostawione przez zwierzęta, dla których te miesiące są czasem intensywnego poszukiwania pokarmu i walki o przetrwanie.

Uważnie badając tropy i pozostawiane przez zwierzęta ślady, można sprawdzić, jak spędzają ten trudny czas.

W kluczu można znaleźć opis budowy tropu, rysunki z układami tropów czy też podpowiedziami jak mierzyć tropy. To nie wszystko. W broszurze zamieszczono tropy 17 gatunków zwierząt - rysunki i zdjęcia. Można znaleźć informacje o tych największych, jak łoś i jeleń, najmniejszych - mysz, najbardziej tajemniczych - ryś i wilk.

Autorem zdjęć i rysunków tropów jest Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, który jest jednym z prowadzących „Oblicza lasów”.

 

Link do pobrania:

Broszura "Czyj to trop?"

 

Źródło: www.lasy.gov.pl

Udostępnij Drukuj E-mail