Bez komentarzy

W poniedziałek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Czaja oraz Wicestarosta Powiatu Żywieckiego Stanisław Kucharczyk podziękowali czwórce młodych ludzi za godną naśladowania postawę. Każde z nich przyczyniło się do uratowania ludzkich istnień.

Pierwszy doceniony na poniedziałkowym spotkaniu 16-latek (mieszkaniec Węgierskiej Górki – red.) podjął się resuscytacji 51-letniego mężczyzny, który wpadł do rowu melioracyjnego. Sytuacja miała miejsce w Gilowicach na ul. Krakowskiej 26 grudnia ub. roku. 16-latek przechodził wówczas ulicą, kiedy podbiegł do niego pewien mężczyzna i oznajmił, że widział, jak ktoś wpadł do rowu. We dwójkę udali się we wskazane miejsce, następnie wyciągnęli poszkodowanego, nieprzytomnego mężczyznę i rozpoczęli jego reanimację, którą 16-latek prowadził aż do przyjazdu pogotowia. Dzięki wspaniałej reakcji młodego obywatela, poszkodowany w zdarzeniu przeżył.

Pozostali wyróżnieni to dwie dziewczyny oraz 23-latek, którzy widząc pożar budynku mieszkalnego, nie zawahali się ani chwili i pomogli mieszkańcom opuścić budynek przed przyjazdem straży pożarnej. Zdarzenie miało miejsce 17 stycznia br. w Żywcu na ul. Krakowskiej. Dwie dziewczyny narażając swoje zdrowie i życie, weszły do płonącego budynku i pomogły mieszkańcom opuścić go. Po chwili w akcję ratunkową włączył się 23-latek, który również przechodził w pobliżu i wezwał straż pożarną. Łącznie budynek opuściły 3 osoby.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podkreślał, że uhonorowani wykazali się niecodzienną odwagą oraz przytomnością umysłu. Z Jego rąk wszyscy bohaterowie otrzymali listy gratulacyjne, natomiast Wicestarosta przekazał im upominki, jednak niewątpliwie największą nagrodą dla każdego z nich jest satysfakcja z uratowania ludzkiego istnienia. Niestety takie altruistyczne postawy w dzisiejszych czasach należą do coraz rzadszych, dlatego bezwzględnie trzeba pochwalić postawę każdego z czwórki uhonorowanych na poniedziałkowym spotkaniu. 
Źródło: zywiec.slaska.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/198479,Komendant-i-Starosta-podziekowali-mieszkancom-za-wzorowa-postawe.html 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły