Oceny: (1 raz)

W piątek punktualnie o godzinie 10:00 ponad 100 zawodników reprezentujących różne służby mundurowe stanęło na starcie I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji, którego start i meta zostały wytyczone w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim. Trasa piątkowych zmagań z pewnością nie należała do najłatwiejszych. Przebiegała ona szlakami górskimi z Doliny Zimnika przez Kościelec, Malinowską Skałę, a najwyższy punkt trasy został ulokowany na szczycie Skrzycznego. Dziewięciokilometrowy trud wspinania się na najwyższą górę w Beskidzie Śląskim wynagrodziły uczestnikom piękne widoki. Zawodnicy, aby dotrzeć do mety musieli przemierzyć 21,097 [km].

Duże znaczenie na kondycję zawodników z pewnością miała aura. Upalne wręcz temperatury nie ułatwiały rywalizacji. Wybawieniem dla rozgrzanych sportowców był delikatny wiatr, który występował jednak tylko na odkrytych przestrzeniach.

Rywalizacja została podzielona na 5 kategorii: kobiety i mężczyźni do lat 35, kobiety i mężczyźni powyżej lat 35 oraz kategoria drużynowa. Wyniki piątkowych zawodów prezentują się następująco:

• III – OISW Katowice

Zawodnikiem, który jako pierwszy przekroczył linię mety, jest Jacek Michulec, reprezentujący żywiecką komendę! Pan Jacek trasę półmaratonu pokonał w czasie 1:30:54,9 [s].

Na każdego ze startujących czekał na mecie pamiątkowy medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary. Nagrody dla najlepszych wręczyli zaproszeni goście, m.in. Starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Uroczystego i podniosłego charakteru piątkowej imprezie nadawała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorami Mistrzostw byli: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Organizatorzy sportowej imprezy wspierani byli przez: IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka. Za prawidłowe nawodnienie zawodników oraz pomoc w nawigacji byli odpowiedzialni policjanci zrzeszeni w Policyjnym Klubie Górskim "Żbik" oraz uczniowie klas policyjnych z ZSME w Żywcu.

Wszystkim biegaczom gratulujemy startu i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z piątkowego biegu przygotowanej przez nasz portal: