Oceny: (6 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Reflektory i lampy w Twoim samochodzie są matowe, mętne, pożółkłe, porysowane, bądź odbarwione? Twoja szyba jest porysowana przez co nie widzisz wyraźnie drogi podczas jazdy?

Firma Szybrysy może skutecznie je odnowić. Przy wykorzystaniu specjalnych past i narzędzi polerskich potrafi usunąć wszelkiego rodzaju rysy na szkle.  Szyba uzyska jednolitą strukturę, będzie wyglądać jak nowa, a TY odczujesz wysoki komfort jazdy i nic nie zakłóci Twojego przejrzystego pola widzenia.  

Trzeba tu podkreślić fakt, iż wszelkie uszkodzenia reflektorów mogą ograniczyć transmisję światła nawet o kilkadziesiąt procent. Strumień światła zostaje zniekształcony, co wpływa na widoczność i oślepianie innych użytkowników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, by zadbać o estetykę swoich reflektorów i dowiedzieć się jakich błędów przy konserwacji reflektorów unikać. Wszystko dla bezpieczeństwa na drodze. Warto też wiedzieć, że jeśli policja podczas kontroli drogowej  zwróci uwagę, że mamy zmatowiałe i żółte reflektory może nawet zatrzymać dowód rejestracyjny.

Dlaczego reflektory matowieją?

Głównym powodem matowienia są  uderzania o ich powierzchnię drobnych kamyków, żwiru, piasku i innych zanieczyszczeń stałych oraz wpływ światła słonecznego głównie promieniowania UV. Wszystko to sprawia, że powierzchnia poliwęglanu, z którego wykonany jest klosz, ulega degradacji. W efekcie klosz żółknie. Proces ten to utlenienie powierzchni poliwęglanu zwany też oksydacją. 

Co jest przyczyną zarysowań i odbarwień na reflektorach?

Przede wszystkim złe mycie reflektorów. Wycieranie reflektorów i lamp z kurzu, błota i soli suchą ścierką, czy ręcznikami papierowymi to karygodny błąd, który mocno skraca ich ”życie”. Reflektory zarysowują się również podczas oczyszczania ich ze szronu skrobaczką, czy podczas drobnych kolizji, otarć itp.

Narażone są również na odbarwienia w formie plam, nieregularnych zmętnieniach i zacieków. Ich przyczyną są złej jakości płyny do spryskiwaczy, agresywna chemia używana na wielu myjniach, a także owady i ptasie odchody. Te ostatnie powodują także tworzenie się wżerów.

Na czym polega odnowienie i naprawa reflektorów?

Skuteczna naprawa polega na usunięciu warstwy materiału o grubości odpowiadającej głębokości najgłębszego zarysowania,  oraz wypolerowaniu na wysoki połysk, a na koniec zabezpieczeniu filtrem ochronnym UV. 

Skąd się biorą rysy na szkle? Czy wiesz, że... przy wykorzystaniu specjalnych past i narzędzi polerskich można usunąć wszelkiego rodzaju rysy na szkle?

Na przedniej szybie samochodowej najczęściej powstają mikro rysy. Nie ma to wpływu na trwałość szyby, jednak ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w dodatku są nieestetyczne. W słoneczny dzień, kiedy promienie padają bezpośrednio na szybę, rysy zaburzają widzenie, podobnie w nocy jazda jest utrudniona poprzez oślepiające światła nadjeżdżających z przeciwka samochodów. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi można usunąć rysy. Szyba uzyska jednolitą strukturę, będzie wyglądać jak nowa, kierowca odczuje wysoki komfort jazdy, nic nie zakłóci przejrzystego pola widzenia. Często także same wycieraczki mają duży wpływ na stan naszej szyby, pozostawiają głębokie zarysowania, podobne jak rysy po skrobaniu lodu.

Cena za usługę zależna jest od wielkości zarysowania i ustalana indywidualnie po oględzinach. Czas naprawy zależy od stopnia powstałych uszkodzeń i średnio trwa około 3 godzin.

Jeżeli szyba nie nadaję się już do naprawy lub koszt naprawy przewyższa wartość szyby, to proponujemy wymianę na nową.

Jakie rysy usuwamy?

Usuwamy rysy na szybach - antywłamaniowych, dźwiękochłonnych, ciepłochronnych, drzwiach, balustradach, szkle hartowanym i laminowanym, ognioodpornym oraz kuloodpornych, rysy z zacieków po twardej wodzie (kabiny prysznicowe), po pracach budowlanych i różnego rodzaju zabrudzeń spowodowanych remontami. Usuwamy rysy również w pojazdach transportu publicznego (autobusy, wagony kolejowe, tramwaje). Zarysowania na szybach okiennych - w budynkach po generalnych przeróbkach budowlanych, szyby zniszczone przez chuliganów. 

Polerujemy szklane wystawy sklepowe, gastronomiczne (restauracje). Przy zastosowaniu najnowszych technologii, naprawa rys stała się o wiele tańsza, praktyczniejsza mniej problematyczna, niż całkowita wymiana zniszczonej zarysowanej szyby. 

Naprawę wykonujemy bez demontażu szyby w wyznaczonym przez klienta miejscu. Koszt usunięcia zarysowania jest pięciokrotnie niższy niż koszt ogólnej wymiany szyby na nową.

Aby określić wstępne koszty naprawy, potrzebne są dane: rodzaj i wielkość szyby, powierzchnia i głębokość zarysowania, łatwość dostępu do uszkodzenia. Aby usatysfakcjonować klienta cenę naprawy uzgadniamy indywidualnie.

Oferujemy również przyciemnianie  szyb samochodowych.

Folie, które stosujemy są termo-kurczliwe, co umożliwia instalację ich na szybach profilowanych z jednego kawałka. Każdemu klientowi oferujemy profesjonalny wybór folii oraz doradztwo przy wyborze optymalnego dla niego wariantu, efektem czego jest pełne zadowolenie klienta z naszych prac. To, co wyróżnia nas od innych firm, to poza najlepszą jakością oferowanych usług i materiałów są dożywotnia gwarancja na folię oraz profesjonalny montaż, dzięki czemu jesteśmy polecani przez naszych zadowolonych klientów swoim znajomym.

Jakie są walory przyciemnienia szyb w samochodzie?  

Zalet jest wiele: przyciemnione szyby podnoszą walory estetyczne samochodu, dają odczucie prywatności, folie firmy SOLAR SCREEN są nie palne w połączeniu ze szkłem, wszystkie folie posiadają atest i zewnętrzną warstwę SR, odporną na zarysowania, są stosowane w samochodach z klimatyzacją - poprawiają jej skuteczność, występują w najmodniejszych odcieniach, dają komfort jazdy - nigdy więcej zmęczonych oczu podczas podróży, są proste w montażu, charakteryzują się bardzo dobrą termokurczliwością, działają jak bariera redukując 99% promieni UV, chronią ciebie i twój samochód przed niszczącym działaniem promieni słonecznych, chronią przed odbarwianiem i niszczeniem tapicerki. Firma Szybrysy przyciemnia już od 150 zł za 3 szyby tylne samochodu.

Zajmujemy się też renowacją szyb w samochodach zabytkowych, do których nie ma już zamienników, przykładowe filmiki tutaj.

Więcej zdjęć tutaj.

 

Jak dojechać?

Kontakt: Łukasz Białożyt

34-382 Wieprz, ul. Nad Sołą 789

tel: 513-948-575

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/szybrysy/?fref=ts

www.szybrysy.pl

Udostępnij Drukuj E-mail