Bez komentarzy

Jak co roku, na zakończenie wakacji w Żywcu już od ośmiu lat odbywa się wielki finał Męskiego Grania, projektu, który swoją energią, nowatorskim podejściem do eksperymentowania muzycznego, pomysłowym kreowaniem nowego oblicza polskiej muzyki, stanowi duże wydarzenie na krajowej scenie koncertowej, przyciągającej do naszego miasta rzesze miłośników dobrej muzyki.   

24 lutego br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze… - Zima”.  W pierwszej części koncertu wystąpili muzycy Męskie Granie Orkiestra, którzy odebrali Złotą Płytę dla albumu Męskie Granie 2017.

Sponsorowane przez markę Żywiec Męskie Granie jest jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. Oryginalny repertuar, zaskakująca mieszanka stylów i artystów sprawia, że koncerty Męskiego Grania to niezapomniane doświadczenie, które publiczność ma szansę przeżyć tylko podczas tej trasy. Każda kolejna edycja wydarzenia udowadnia, że siła tworzenia tkwi w przełamywaniu konwencji, eksperymentowaniu i odwadze w poszukiwaniu nowych brzmień.

Efekty tych niezwykłych kolaboracji możemy usłyszeć na płycie Męskie Granie 2017, która w trzy miesiące od premiery uzyskała status Złotej Płyty. Podczas sobotniego koncertu nagrodę odebrali artyści Męskie Granie Orkiestra 2017 w składzie: Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni „Ziut” Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Natalia Zamilska, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek i Lesław Matecki wraz z Mają Bucholc przedstawicielką marki Żywiec i Krzysztofem Bąkiem z agencji Live. Męskie Granie Orkiestra to tzw. supergrupa, która co roku występuje winnym składzie, przygotowując zestaw różnorakich polskich utworów polskiej muzyki rozrywkowej w niecodziennych i zawsze niepowtarzalnych aranżacjach.

- Bardzo dziękujemy artystom i wszystkim osobom zaangażowanym w projekt. A przede wszystkim fanom dobrej polskiej muzyki. Wierzę, że w tym roku ponownie zaskoczymy niezwykłymi pomysłami i rozwiązaniami – mówi Maja Bucholc z Grupy Żywiec.

Męskie Granie powróci w lipcu i sierpniu br. Szczegóły trasy zostaną podane w późniejszym terminie. Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec. Pewno jest jedno, że spotkamy się znów przy Amfiteatrze pod Grojcem by wspólnie bawić się przy dobrej muzyce i w doskonałej atmosferze

Wydany w zeszłym roku album to zapis koncertów z trasy, na którym obok muzyków Męskie Granie Orkiestra występują m.in. Hey, Coma, Voo Voo, Lao Che, i wielu innych wyśmienitych polskich artystów. Wydawnictwo „Męskie Granie” zostało opublikowane przez Polskie Radio pod patronatem radiowej Trójki.

Udostępnij Drukuj E-mail