Bez komentarzy

Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. "Kobiety na Żywiecczyźnie" serdecznie zapraszają wszystkie artystki związane z naszym regionem do zgłoszenia swoich prac na III Pawilon Sztuki Kobiet. Wystawa zbiorowa przewidziana jest na 8 września 2018 r. , a zgłoszenia należy dokonać do dnia 30 czerwca 2018 r.
Wystrzy przesłać swoje CV i fotografie 6 swoich prac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Potencjał twórczy naszego regionu jest wciąż niedoceniany, dlatego wydarzenie jest okazją do odkrywania bogactwa artystycznego” - takie zdanie mogliśmy wyczytać w zapowiedzi do zeszłorocznej edycji pawilonu. Jak podkreślała Anna Barabasz - jedna z pomysłodawczyń przedsięwzięcia - w wywiadzie dla żywiec.naszemiasto: "Żywiecczyzna ma bardzo dobrze wypromowaną sztukę ludową i tradycyjną, nie ma co do tego wątpliwości, trochę inaczej jest ze sztuką współczesną. I ten właśnie temat nas zainteresował. Chciałyśmy sięgnąć po te tematy i te obszary, które są mało identyfikowalne z naszym regionem".

W ubiegłym roku mogliśmy obejrzeć prace następujących artystek: Joanna Zajac-Slapnicar, Teerrart Pracownia Ceramiczna Ewelina Wiercigroch-Dudka, Terenia Cimała, Teresa Szewczyk, Ewa Czarnota, Katarzyna Suchoń, Klaudia Wiercigroch-Woźniak, Izabela Anna Szarek i Maria Krzemińska.
Jaka twórczość zostanie zaprezentowana i czyje dzieła zobaczymy w tym roku?

Zdjęcie w tytule: Teresa Cimała - Kobiety na Żywiecczyźnie profil FB
Plakat: Kobiety na Żywiecczyźnie profil FB

 

Udostępnij Drukuj E-mail