Bez komentarzy

Węgierska Górka w dalszym ciągu czeka na decyzję w sprawie S1. Przypomnijmy - kilka dni temu do Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej została skierowana petycja wraz z 3000 podpisów mieszkańców. Na początku listopada natomiast władze Gminy Węgierska Górka postanowiły wprowadzić opłatę za przejazd przez most na rzece Sole w ciągu ul. Zielonej w Węgierskiej Górce.

Decyzja ta podyktowana była zbliżającym się terminem oddania do użytku odcinka przygranicznego autostrady D3 przez stronę słowacką, co jak wiadomo wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla mieszkańców gmin Węgierska Górka i Milówka – a szczególności dla pieszych i dzieci uczęszczających do szkół. Sam projekt przygotowanej uchwały to przede wszystkim forma protestu władz lokalnych i zwrócenie uwagi międzynarodowej opinii publicznej na problemy i zagrożenia wynikające z opieszałości w realizacji budowy drogi ekspresowej S1.

Dziś mieszkańcy Węgierskiej Górki postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Z ich inicjatywy wraz z udziałem władz gminy i radnych odbył się rekonesans protestu, który w pełni zrealizowany będzie na wypadek zupełnie realnego zagrożenia uruchomienia ciężkiego ruchu samochodowego. Celem próbnego protestu było przede wszystkim ustalenie działań i skoordynowanie akcji protestacyjnej z gminą Milówka.

W obecnej sytuacji zawiązuje się komitet protestacyjny, a dzisiejsza akcja jest zalążkiem tego, co z pewnością stanie się faktem w momencie pojawienia się w Węgierskiej Górce tirów. Rekonesans protestu dotyczył także ustalenia, gdzie i w którym miejscu staną bramki służące do poboru opłat na moście.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły