Bez komentarzy

Kilka dni temu informowaliśmy o zamierzeniach Marszałka Województwa Śląskiego dotyczących wprowadzenia w naszym województwie uchwały antysmogowej. O jej założeniach pisaliśmy TUTAJ. Obecnie trwają konsultacje społeczne, które w znacznym stopniu będą stanowiły odpowiedź na konieczność wprowadzenia zmian. Swoje poparcie dla uchwały antysmogowej można wyrazić TUTAJ.

Jednak to nie koniec działań. Platforma petycyjna chceoddychac.pl prowadzona przez Polski Alarm Smogowy, który zrzesza ruchy obywatelskie zatroskane złą jakością powietrza w Polsce - uruchomiła możliwość zgłoszenia swojej opinii za pomocą petycji o podjęcie zdecydowanych działań antysmogowych w województwie śląskim.

Link do petycji znajduje się TUTAJ.

Przypominamy, iż 23 stycznia radni przegłosowali uchwałę antysmogową w województwie małopolskim. Co to oznacza w praktyce? Całkowity zakaz palenia mułów i flotów węglowych w piecach na terenie całego województwa. Jednocześnie zostanie zakazane montowanie kotłów i kominków, które nie spełniają norm ekoprojektu. Mieszkańcy, którzy ogrzewają swoje domy przestarzałymi kotłami, na dostosowanie się do nowych przepisów będą mieli czas do końca 2022 roku, a w przypadku korzystania z kotła spełniającego wymagania emisyjne na poziomie co najmniej klasy 3 – do końca 2026 roku.

Przegłosowanie tej uchwały jest efektem między innymi petycji złożonej przez Krakowski Alarm Smogowy. Petycja została podpisana przez ponad 10 tysięcy osób.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły